צפון קוריאה ואולימפיאדת החורף של 2018

כאשר המתחים בין צפון קוריאה לשאר העולם מגיעים לשיא של כל הזמנים, ועם האיומים הגרעיניים של הדיקטטורה חששו יותר מאי פעם, אולי יגיע זוהר של שלום בצורת אולימפיאדת החורף בדרום קוריאה, שתתחיל ב 9th של פברואר 2018.

כמובן, רוב הפעולה תהיה בזירות הספורט ותוכל להמר על כל זה בספורט העליון באינטרנט. אבל עבור דיפלומטים וכל מי שמעוניין בעניינים בינלאומיים, הרבה זמן יהיה גם בילה צפייה צפון קוריאה.

קהילה בינלאומית מאוד מקבלת

הכללה של צפון קוריאה באולימפיאדת החורף באה אחרי השנה החדשה כתובת השנה על ידי מנהיג קים Jong-Un. הוא אמר שהוא שוקל לשלוח ספורטאים למשחקים, ודרום קוריאה הגיבה ואמרה שהם יתקבלו בברכה. מכאן התפתחו שיחות והסכמים.

אולי בגלל שאנשים כה זהירים מצפון קוריאה, או בגלל שהם מודאגים ממה שאזרחיה הממוצע סובלים, נעשה כל ניסיון לאפשר את השתתפותה של צפון קוריאה במשחקי החורף הקרובים.

דרום קוריאה היא להרים סנקציות מסוימות כדי לאפשר לספורטאים, תומכים, חברי תזמורת, צוות הפגנה טאקוונדו חיל העיתונות להיכנס למדינה, ו הוועד האולימפי הבינלאומי המורחבת 31st של אוקטובר 2017 תאריך היעד כך צפון קוריאה יכולה להגיש בקשה הספורטאים שלה זכאי להשתתף. רק ידועים corifiers הם דמות skaters Tae-Ok ו קים Ju-sik, אבל הוועדה אכן אמר כרטיסי פרא מצפון קוריאה היה גם להיחשב. בנוסף לכל זאת, נאמר כי הועדה פועלת בניגוד למדיניות הרגילה ולכסות חלק מחשבונותיה של צפון קוריאה.

צפון ודרום קוריאה אפילו הולכים לטקס הפתיחה יחד ולשחק על נשים משותפת הוקי קרח צוות. התומכים הרשמיים של שתי המדינות הולכים לשבת יחד ולעודד גם את הספורטאים הצפון והדרום. כל זה מסמן את מה שנראה כמחוות הפיוס הדרמטית ביותר בין שתי הקוריאיות ביותר מעשור.

היסטוריה של דיפלומטיה ספורטיבית

זו לא הפעם הראשונה צפון ודרום קוריאה עשו איזשהו שלום באמצעות אירועי ספורט. כמה ניסיונות לטפח יחסים טובים יותר עם הצפון נעשו על ידי דרום קוריאה, שתוארך חזרה ל- 1960. המדינות צעדו יחד בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים 2000 בסידני, ועשו זאת מספר פעמים במהלך השנים הקרובות. הפעם האחרונה הייתה ב- 2007, במשחקי החורף האסייתיים.

כאשר כוחות שמרניים השתלטו בדרום קוריאה ב 2008, הם נסוגו מתוך הרבה פרויקטים בצפון קוריאה שהם נחשבים פרובוקטיביים ולא מסכים עם, אשר החזיר את מצב היחסים הקרים בין המדינות. עכשיו שוב יש תקווה; דרום קוריאה אף אמרה כי היא מקווה השותפות הספורטיבית מסייע להפשיר את הפוליטיקה עם השכן הצפוני שלה קצת.

אופטימיות, אבל גם ריאליזם

בעוד הכללה והשתתפות של קוריאה הצפונית נתפסת כדבר טוב, רוב האנשים מבפנים לא חושבים שזה יגרום לשינויים עצומים במצב הפוליטי. לנשיא מון ג'אה-אין יש קו דק לטייל בין צפון קוריאה לבין ארצות הברית, ברית של דרום קוריאה ואת inflame האחרונות של קים Jong-Un תודה על דבריו של הנשיא דונלד טראמפ.

כמה מומחים אפילו מזהירים כי צפון קוריאה יכולה להסתכל על המהלך כהשלמה של המשטר שלה, או יכול להיות באמצעות הכניסה שלה לדרום קוריאה הזדמנות לתקוף. עם זאת, ניתוח אבטחה מפורט מראה כי המשחקים יהיו בטוחים יותר אם צפון קוריאה תשתתף, במקום להיות מנותק, או בכוונה לא בא. אני מקווה המשחקים ילך בצורה חלקה, ולהיות התחלה של יחסים טובים יותר בין צפון ודרום קוריאה.

ארמון ספין לא הפקדת בונוסים קזינו >>


מקור: spinpalace.com
צפון קוריאה ואולימפיאדת החורף של 2018 מְעוּדכָּן: יוני 18, 2019 מְחַבֵּר: דיימון